BEOGRAD – U blizini porodične kuće premijera Aleksandra Vučića u Jajincima policija je pronašla arsenal oružja u sanducima koji je predstavljao pretnju za premijera, piše B92.

Vučić je sklonjen na bezbednu lokaciju.
Arsenal oružja i municija su pronađeni oko 16 h sakriveni u šumi u Jajincima, nedaleko od porodične kuće oca Aleksandra Vučića, u kojoj često boravi premijer.
Na tu lokaciju u Jajincima upućene su jake policijske snage koje su blokirale ceo kraj, a na lice mesta došao je i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.
Ministar je rekao da je oružje nađeno u Jajincima, pronađeno po dojavi nekog od građana koji je obavestio policiju da se nešto sumnjivo tamo nalazi.
On je precizirao da je pronađena jedna zolja, više ručnih bombi i veća količina municije za automatsku pušku i za snajper.
“Radi se o veoma opasnom oružju jer ako bi zolja ekspolodirala povredila bi veliki broj ljudi”, rekao je Stefanović novinarima i objasnio “da bi ljudi znali šta je zolja – to je ručni bacač raketa koji služi za uništavnaje oklopnih vozila i tenkova ili blindiranih automobila”.
Stefanović je izjavio da će od bezbednosnih službi tražiti da izađu sa informacijama povodom pronalaženja oružja , a “ako to ne mogu, nisu kadri da to urade treba svi da se povuku”.
On je dodao da očekuje od bezbednosnih službi da daju sve informacije pošto je, kako je istakao, kontraobaveštajna zaštita najvažnija.
Stefanović je rekao da je oružje koje je pronađeno u blizini porodične kuće premijera bilo skriveno u sanducima u šumi.
“Reč je o sanducima u kojima je oružje zaštićemo od oštećenja, da bi bilo spremno za upotrebu odmah, ali je neobično da se nalazi baš ovde”, rekao je Stefanović, aludirajući na blizinu kuće premijera Aleksandra Vučića.
Ministar je rekao da je oružje tamo ostavljeno na određenom mestu za izvršioca i da se nalazilo na skretanju gde vozilo premijera ulazi u ulicu i mora da uspori na gotovo 10 na sat.
Po nalogu resornog tužilaštva doneta je odluka da se uradi DNK, da se skinu otisci sa zolje, ručnih bombi, municije kako bi se što pre utvrdilo kako se taj arsenal našao u neposrednoj blizini porodične kuće premijera u naselju Jajinci.
Sve bezbednosne službe su odmah aktivirane i uključene u ceo proces rada, tako da je na licu mesta policijski uviđaj, tu su i kontradiverzione ekipe.
Kako se procenjuje, pronađena kolicina oružja bila je dovoljna da uništi kolonu vozila – automobila, autobusa i kamiona.
Koliko dugo to naoružanje stoji u šumi kod Jajinaca, nije poznato, ali je, prema saznanjima policije, trebalo da bude upotrebljeno ovih dana, navode mediji.
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić pozvao je sve državne organe, koji se bave bezbednošću premijera Aleksandra Vučića i njegove porodice, na poseban oprez imajući u vidu aktuelnu eskalaciju pritisaka na našu zemlju.
Ministar Aleksandar Vulin pozvao je nadležne službe da daju odgovore na pitanje ko je pripremao ubistvo premijera Aleksandra Vučića.
Predsednik Odbora za kontrolu službi bezbednosti Skupštine Srbije Igor Bečić izrazio je veliku zabrinutost za bezbednost premijera Aleksandra Vučića i rekao da od službi bezbednosti očekuje da učine sve da premijer i njegova porodica budu bezbedni, ali i da daju odgovore ko sve ugrožava njihovu bezbednost i šta su učinili do sada da to spreče.
Bečić je u izjavi Tanjugu ocenio da je pronalaženje oružja u blizini porodične kuće premijera “još jedan dokaz i potpuno je očigledno da se radi o upornim pokusajima izazivanja nestabilnosti u Republici Srbiji”.
“Veoma sam zabrinut kao predsednik Odbora za kontrolu službi bezbednosti kada je u pitanju bezbednost premijera Aleksandra Vučića. Otkrivanje ogromne količine oružja u blizini porodične kuće premijera me uverava da nismo bez razloga na poslednjoj sednici Odbora ukazivali na mogućnost ugrožavanja bezbednosti premijera i njegove porodice”, podsetio je Bečić.




