Prolaznik koji je povrijeđen u eksploziji koja se desila sinoć u ukrajinskoj prestonici Kijevu preminuo je u bolnici, čime je broj žrtava porastao na dvije, izjavila je portparolka Državne službe bezbjednosti (SBU) Elena Gitljanskaja.

Ona je na svom nalogu na Fejsbuku napisala da pripadnici SBU-a sprovode istragu o eksploziji u kojoj je dvoje ljudi poginulo, a pet povrijeđeno, među njima i ukrajinski poslanik Igor Mosijčuk.
Gitljanskaja je dodala da je pokrenuta krivična istraga o “formiranju terorističke grupe ili terorističke organizacije”, prenosi TASS.
Tokom istrage ustanovljeno je da su nepoznate osobe postavile bombu na parkirani motocikl i da je bomba aktivirana u trenutku kada su tuda prolazili Mosijčuk i njegovi telohranitelji.




