Početna  /  Izbori u Srbiji – RIK: Sedam lista prešlo cenzus
Srbija Vijesti

Izbori u Srbiji – RIK: Sedam lista prešlo cenzus

Iz sedišta Republičke izborne komisije saopšteni su rezultati za 97,46 odsto obrađenih glasova, po kojima cenzus prelazi sedam partija.

izbori-srbija-rik

Na osnovu oko 97 odsto pregledanih glasačkih listića prva je koalicija oko Srpske napredne stranke sa 48.25%, sledi koalicija Socijalističke partije Srbije i Jedinstvene Srbije sa 11.01%. Treća je Srpska radikalna stranka sa 8.05 %.

Četvrta po broju glasova je Demokratska stranka 6.05%, peti je pokret Dosta je bilo 5.99 %, a cenzus su prešle i koalcije SDS-LDP-LSV 5.03% i DSS-Dveri, koje trenutno imaju 5 %.

Predsednik RIK-a rekao je da još nisu obrađeni podaci sa 213 biračkih mesta. Na izbore je izašlo 56,34 odsto birača, a bilo je 2,86 nevažećih glasačkih listića.

Kako je saopšteno iz RIK-a, mandati bi trebalo da budu raspoređeni po sledećem principu: SNS – 131, DS – 16, SPS – 30, SRS – 21, DSS-Dveri – 13, SVM – 4, SDS-LDP-LSV – 13, Bošnjačka demokratska zajednica Sandžak 2, SDA – 2, Dosta je bilo – 16, Partija za demokratsko delovanje – 1, Zelena stranka – 1.

 

0 Shares
Oznake
Copy link
Powered by Social Snap