Bivši ministar energetike Željko Kovačević imenovan je za generalnog direktora Elektroprivrede RS, a dosadašnji direktor, Branislava Milekić, za njegovog zamjenika, objavila je banjalučka ATV.

Na sjednici Nadzornog odbora u Banjaluci odlučeno je da Blagoje Šupić i Nenad Radović, čiji su mandati takođe istekli, funkciju finasijskog i direktora za pravne poslove obavljaju do raspisivanja konkursa.
Kako ATV saznaje zvanična primopredaja dužnosti trebalo bi da se obavi za nekoliko dana u Trebinju.
Željko Kovačević bio je ministar industrije, energetike i rudarstva RS od decembra 2010. do decembra 2014. godine u Vladi premijera Aleksandra Džombića i sadašnje premijerke Željke Cvijanović. Prije toga je bio direktor „Elektrokrajine“ Banjaluka.
Radio je kao vojni tužilac Republike Srpske, upravnik Carinarnice Banja Luka, a potom inspektor za primjenu carinskih propisa u Upravi carina Republike Srpske. Doktor je ekonomskih i magistar pravnih nauka.




