BILEĆA – Jubilarna, deseta po redu, bilećka “Somovijada”, koju organizuje restoran i splav “Apolon”, održana je juče na Bilećkom jezeru. Najbolja u lovu na soma ovoga puta bila je ekipa iz Bileće, koja se “okitila” ulovom teškim 13 kilograma.

Učešće u takmičenju uzelo je ukupno 15 posada, a pobjedničku ekipu činila su četiri člana: Aleksandar Inić, Goran Berak, Miloš Starović i Saša Vučinić.

Drugo mjesto pripalo je posadi iz Trebinja u čijem sastavu su bili Tomo Forkapić, Obrad Pištinjat i Goran Radovanović. Njihov ulov bio je težak 9,100 kilograma.
Nešto lakši ulov, od 8 i po kilograma, donio je treće mjesto ekipi iz Bileće koju su činili Milan Vujović, Nebojša Matrak i Mihajlo Kapor.

Svakoj nagrađenoj posadi dodijeljeni su pehari, diplome i ribolovački štapovi.
Najstariji takmičar na ovogodišnjoj “Somovijadi” bio je Mihajlo Glogovac, dok je najmlađi bio Đorđe Milivojević.
Dvije najbolje riblje čorbe
Osim u lovu na soma, i ovoga puta organizovano je takmičenje u kuvanju riblje čorbe. Budući da su takmičari jednako dobro uradili svoj posao, u ovoj kategoriji dodijeljena su dva prva mjesta – jedno ekipi iz Podgorice, a drugo Bilećaninu Milenku Babiću – Mačku.
Nagrade su dodijeljene uz ručak kome su, pored učesnika, prisustvovali i gosti iz Srbije i Crne Gore.