Partizan 27. put šampion Srbije u fudbalu!

Pobjedom protiv ekipe Mladosti iz Lučana (5:0) u posljednjem kolu Super lige Srbije, fudbaleri Partizana su pred više od 20 hiljada gledalaca na stadionu JNA osvojili 27-u titulu prvaka.

Gotovo u istom minutu poveli su vječiti rivali, gol za Crvenu zvezdu protiv Radničkog postigao je Boaći, a nekoliko trenutaka kasnije Leonardo je 23-im golom u sezoni, u 18-om minutu meča donio vodstvo Partizanu. Fantastičnim pogotkom Jeftović je povećao na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Leonardo je u 65-om minutu svojim 24 pogotkom povećao na 3:0, a samo nekoliko minuta kasnije Janković je pogodio za 4:0. Konačan rezultat je postavio Nebojša Kosović, Partizan- Mladost Lučani 5:0.

Kapiten crno-belih Saša Ilić je dvanaesti put u svojoj karijeri osvojio nacionalnu titulu sa Partizanom koji je sezonu završio sa 30 pobjeda, četiri nerješena ishoda i samo tri poraza koja su doživjeli u prvom dijelu sezone uz gol razliku 78:22, a za priznanje za prvog golgetera lige dobio je Urođ Đurđević.

Uz fudbalere, trener Marko Nikolić je najzaslužniji za titulu, jer, nakon njegovog dolaska, Partizan gotovo da ne zna za neuspjeh.

Leonardo i Đurđević pogon “Parnog valjka”

Leonardo i Uroš Đurđević su kovači Partizanove titule. Najveće zasluge ići će na adresu sjajnog tandema koji je ove sezone zajedno postigao čak 47 golova, a na 11 utakmica zajedno su postizali golove. Bili su strijelci u svim važnim mečevima, kao i u derbiju, a sa njima dvojicom u timu, uz određena pojačanja, Partizan bi mogao da ima zapaženu ulogu i na evrosceni.

Pitanje je samo da li će uspjeti da ih zadrži, pošto Leonardo ima izlaznu klauzulu, a Đurđević ugovor do ljeta 2019.

Na domaćoj sceni fudbalski klub Partizan se može pohvaliti sa 27 osvojenih nacionalnih titula, 13 osvojenih kupova i jednim Superkupom. U međunarodnim razmjerama, zasigurno je najveći klupski uspjeh finale Kupa evropskih šampiona 1966. godine odigrano protiv Real Madrida. Takođe, klub je bio pobednik i Mitropa kupa (preteča Kupa UEFA) 1978. godine, a u novijoj istoriji treba pomenuti dva učešća u grupnoj fazi Lige koje će se Partizan pokušati domoći i ove godine igrajući kvalifikacije.

Fudbalsko usijanje u Srbiji trajaće i nakon završetka Super ige jer će se finale Kupa Srbije između Partizana i Crvene zvezde igrati na stadionu u Humskoj 27. maja, a uskoro počinju i kvalifikacije za klupska evropska takmičenja.