Bileća: Čedomir-Zeno Popović dobitnik Vidovdanske povelje

BILEĆA- Više desetina učesnika takmičilo se večeras u tradicionalnoj uličnoj trci “Vidovdanu u čast” koju je i ove godine priredio bilećki odbor Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva “Prosvjeta”.Vidovdanska povelja kao najznačajnije priznanje ove godine je dodijeljena Čedomiru-Zenu Popoviću za čuvanje i napredak bilećke kulture i srpskog naroda uopšte.

Čedomir Popović i Gajo Parežanin (Foto: Moja Hercegovina)

Članovi bilećkog odbora Prosvjete jednoglasno su donijeli odluku da se Vidovdanska povelja dodijeli Čedomiru Popoviću, za izvanredne rezultate u vaspitanju i obrazovanju mladih generacija.

“ Kao istaknuti kulturni radnik, Čedomir Popović bio je stub kulturnog života Bileće i pružao je stručnu pomoć svim zainteresovanim kolegama. Prvi je Bilećanin koji je sa strašću i dubokim naučnim interesovanjem osvjetljavao kulturnu istoriju Bileće i bilećkog kraja. On je u svojim radovima, ali i svojom riječju i djelom, nama Bilećanima otkrivao sigurne temelje našeg identiteta i ostavio nedvosmislene smjernice za njegovanje i očuvanje kulturnog nasljeđa Bileće i srpske Hercegovine”, navedeno je između ostalog u obrazloženju povelje.

Kao i svake godine, i večeras su dodijeljene prosvjetine diplome učenicima generacije a ove godine to su: Nevena Babić-učenica generacije SŠC “Golub Kureš”,  kojoj će diploma biti uručena naknadno, Branko Nosović- učenik generacije OŠ “Sveti Sava”, i Julija Kureš-učenica generacije OŠ “Petar II Petrović Njegoš”.

Veliki broj Bilećana izašao je večeras da isprati tradicionalne Vidovdanske trke, a ovo su  nagrađeni takmičari po kategorijama:

Kategorija zabavište do pet godina dječaci i djevojčice:

1.Adžić Viktor 2.Gaćinović Nebojša 3.Biberdžić Andrej

1.Pejanović Andrea 2.Samardžić Nina 3.Delić Lana

Kategorija zabavište od pet do šest godina:

1.Dangubić Milenko 2.Hrnjez Đorđe 3.Jokanović Đorđe

1.Kovačević Nikolina 2.Babić Anastasija 3.Vujović Nikolija

 Kategorija prvi razred:

1.Milošević Nikola 2.Vuković Veljko 3.Vuković Aleksej

1.Milićević Dunja 2.Samaržić Julija 3.Milošević Una

Kategorija drugi i treći razred dječaci i djevojčice:

1.Šešlija Bogoljub 2.Vujović Ognjen 3. Bajović Žarko

1.Delić Andrijana 2.Trklja Katarina 3. Daković Ivana

Kategorija četvrti i peti razred:

1.Vujović Mitar 2.Milošević Uroš 3.Radovanović Stefan

1.Radovanović Milica 2.Samardžić Jovana 3.Samardžić Dajana

Kategorija šesti i sedmi razred:

1.Antunović Dragan 2.Radmilović Srđan 3.Đorđić Nikola

1.Damjanac Anđela 2.Šarenac Svjetlana 3. Radan Jana

Kategorija osmi i deveti razredi:

1.Popara Dejan 2.Kukić Mihajlo 3.Vujović Viktor

1.Kureš Glorija 2.Šakotić Ivana 3.Samardžić Dajana

Kategorija srednjoškolci i građani:

1.Vujović Nikola 2.Vujović Kristijan 3. Vujović Filip

1.Kuljić Milica 2.Radovanović Sandra 3. Savić Anja

Kategorija vojnici:

1.Ćaćić Nemanja 2.Arsić Aleksandar 3. Radović Radomir

Kategorija građani:

1.Dangubić Dejan 2. Zvijer Marko

Milena Koprivica

Autor