Podmlađeni sastav OK “Ljubinje-Bankom” lako savladao OK “Jahorinu”

LJUBINJE – Sjajan vikend za ljubnjsku odbojku: nakon jučerašnjeg trijumfa dama, danas su momci pobijedili Jahorinu sa uvjerljivih 3:0.

Iako su nastupili u podmlađenom sastavu, bez ijednog iskusnijeg igrača, odbojkaši Ljubinja predvođeni novim trenerom Radoslavom Bodirogom, zabilježili su maksimalnu pobjedu protiv, u današnjem meču, vrlo raspoloženih Paljana.

Prilično izjednačena igra, pred oko 200 gledalaca, viđena je u prvom setu na parketu Borovika. Tri igrača OK “Ljubinje-Bankom” zabilježili su prve minute u seniorskom nadmetanju – Nikola Bogdanović, Slobodan Kovač i Milan Kovač. Iako pod početnom tremom i slabijim ulaskom u meč, momci su postajali sve slobodniji i nisu dopustili gostima da steknu veću prednost, te su u finišu seta dodali gas i poveli sa 1:0, nakon 22 minuta igre u prvom setu bilo je konačnih 25:22.

Drugi set je takođe bio izjednačen i neizvjestan cijelim svojim tokom. Nijedna ekipa nije stizala do značajne prednosti, pa je u igri na razliku više koncentarcije imala domaća ekipa i slavila sa 26:24.

Treći set bio je puka formalnost. Gosti se nisu mogli vratiti u igru nakon tijesno izgubljenog drugog seta, a ljubinjska ekpa je dodatno dobila na samopouzdanju, pa su poslije samo 17 minuta slavili sa ubjedljivih 25:12.

Ljubinje, Prva liga R. Srpske, 10. kolo
Dvorana Borovik, gledalaca oko 200
Sudije: Slobodan Antunović (Gacko) i Dragan Filipovac (Višegrad), delegat-kontrolor: Ivica Peter (Foča)

LJUBINJE-BANKOM – JAHORINA 3:0 (25:22, 26:24, 25:12)

LJUBINJE-BANKOM: Okuka N., Mičeta M., Kovač S., Đogić D., Vuković V., Bogdanović N., Nosović V., Kovač M., Lečić F., Krunić I., Sikimić M., Brborić N. (libero), Trener: Bodiroga Radoslav

JAHORINA: Klačar I., Simović M., Gutalj M., Radić N., Vidić B., Šuko N., Moćević P., SRdanović Đ. (libero), Trener: Vuksanović Gorjan

Izvor: okljubinje.com