Nevesinje: Kalinovčanke osvojile Olimpijski turnir u odbojci (FOTO)

NEVESINJE – Odbojkašice “Zelengore” iz Kalinovika osvojile su  turnir u odbojci koji se održava u sklopu Nevesinjske olimpijade, nakon što su u finalu savladale domaći “Velež” rezultatom 3:1 u setovima.

Kalinovčanke su u prvom meču bez većih problema savladale trebinjski “Leotar” rezultatom 2:0 u setovima, a istim rezultatom Nevesinjke su slavile pobjedu nad odbojkašicama iz Mostara.

Finale su bolje otvorile odbojkašice “Zelengore” i sa 25:20 povele 1:0 u setovima. Odličnom igrom u drugom setu Nevesinjke su stigle do izjednačenja u setovima (20:25), ali to je sve što je uspio nevesinjski sastav.

Pobjednički sastav: OK Zelengora

Treći i četvrti set odbojkašice iz Kalinovika su dobile bez većih problema (25:15, 25:20) i osvojile Olimpijski turnir u ženskoj odbojci. Treće mjesto osvojila je ekipa “Leotara” iz Trebinja, dok su posljednje bile odbojkašice ŽOK “Student” iz Mostara.