Zurovac odveo nevesinjski Velež u osminu finala Kupa Republike Srpske

NEVESINjE – Fudbaleri Veleža savladali su danas na Gradskom stadionu u Nevesinju ekipu Zvijezde iz Bijeljine i plasirali su se u osminu finala Kupa Republike Srpske. Junak utakmice bio je golman Zurovac koji je sjajnim odbranama u regularnom dijelu (1:1) sačuvao nevesinjski klub, da bi prilikom izvođenja penala odbranio dva udarca gostima iz Bijeljine i odveo svoj klub u narednu fazu kup takmičenja.

(FOTO: Moja Hercegovina)

Utakmica gotovo da nije ni počela, a hladan tuš domaćim fudbalerima priredio je podmlađeni sastav prvoligaša iz Bijeljine koji je poveo golom Tojčića u četvrtoj minuti utakmice. Velež je nakon gola preuzeo terensku inicijativu, ali svi pokušaji i izgledne prilike iz prvog dijela završavale su pokraj stativa gola protivnika.

U drugom poluvremenu trener gostiju je napravio dvostruku izmjenu, što se pokazalo kao jedan od ključnih momenata meča, jer je nedugo nakon toga ekipa Zvijezde ostala sa desetoricom na terenu, zbog povrijede Simića, a trener gostiju na klupi nije imao treću zamjenu pa su meč nastavili sa igračem manje.

Sredinom drugog poluvremena i Velež ostaje sa igračem manje kada je Šipovac zbog neopreznog starta zaradio crveni karton i dodatno otežao posao domaćoj ekipi koja je i u drugom poluvremenu zadržala terensku inicijativu.

U posljednjim minutama meča Vlahić je iskoristio sjajan centaršut, izjednačio rezultat i shodno propozicijama kup takmičenja, utakmicu uveo u penal završnicu u kojoj su fudbaleri Veleža zadržali koncetraciju, bili uspješniji od gostiju i slavili sa 5:4. Junak Veleža bio je Zurovac koji je odbranio dva penala, a istakao se i sjajnim odbranama u regularnom dijelu utakmice kada je u par navrata, sjajnim intervencijama sačuvao gol.

Velež je ovom utakmicom prekinuo loš niz sa početka sezone u kojoj su ambicije znatno veće od trenutnih rezultata koje je klub postizao u prethodnim kolima Druge lige RS.