Međunarodni džudo turnir u Berkovićima – domaćim džudistima 17 medalja

BERKOVIĆI – Džudisti iz Berkovića osvojili su 17 medalja, od kojih je šest zlatnih, pet srebrnih i šest bronzanih na šestom Međunarodnom džudo turniru „Kup Berkovića“ koji je proteklog vikenda održan u ovoj hercegovačkoj opštini.

Na turniru je učestvovalo oko 320 takmičara iz zemlje i regiona, a Berkoviće je predstavljalo 28 takmičara.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su Jelena Bjelica, Marija Šukić, Gordana Ilić, Andrijana Domazet, Milan Dobranić i Milan Đurica.

Srebrnim medaljama okitili su se Marija Skočo, Marija Dobranić, Jovan Šakota, Bojan Šinik i Jovan Đurica, dok su bronze pripale Anastasiji Pavić, Kristini Lučić, Kristini Šakoti, Ognjenu Đurici, Jeftu Grahovcu i Milošu Samardžiću.

U ukupnom plasmanu za najbolju ekipu proglašen je Džudo klub „Hercegovac“ iz Mostara, drugo mjesto osvojio je Džudo klub „Borsa“, takođe iz Mostara,dok je i treće mjesto otišlo u Mostar i to Džudo klubu  „Neretva“.

Domaćin Džudo klub “Berkovići” je bio van konkurencije za ukupan plasman.

Izvor: Opština Berkovići