Početna  /  Bajka u Beogradu: Zvezda pobijedila Liverpul
Srbija Vijesti

Bajka u Beogradu: Zvezda pobijedila Liverpul

Fudbaleri Crvene zvezde su u 4. kolu grupe “C” Lige prvaka na stadionu “Rajko Mitić” priredili veliku senzaciju, pobjedom protiv slavnog Liverpula rezultatom 2:0.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč, a već u 22. minuti su poveli sa 1:0. Marin je izveo korner, a Pavkov je glavom poslao loptu u gol Liverpoola što je izazvalo erupciju oduševljenja na prepunom stadionu u Beogradu.

Samo sedam minuta kasnije, isti igrač je postigao i drugi pogodak za Zvezdu. Na oko 25 metara od gola oslobodio se Wijnalduma i snažnim i preciznim šutem matirao golmana Redsa za 2:0.

Liverpul je u nastavku napadao, ali su se nogometaši Crvene zvezde uspjeli odbraniti i upisati istorijsku pobjedu beogradskog kluba.

U ovoj grupi Liverpul je i dalje lider sa 6 bodova, a slijede Napoli sa 5, uz utakmicu manje, PSG sa 4, također uz utakmicu manje, i Crvena zvezda, takođe sa 4 boda.

U drugoj utakmici koja se igrala u istom terminu od 18:55 sati, Monako je u grupi “A” neočekivano poražen kod kuće od Briža rezultatom 0:4.