Srbija se plasirala na Svjetsko prvenstvo u fudbalu

Fudbaleri Srbije su, pobjedom nad reprezentacijom Gruzije (1:0), izborili direktan plasman na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Rusiji.

Na prvo veliko takmičenje nakon 2010. godine reprezentaciju Srbije svojim golom odveo je Aleksandar Prijović.

Prvih 15 minuta igralo se bez prilika, sa mnoštvom sitnih prekršaja i nekoliko dalekometnih šuteva gostiju koji nisu ugrozili Stojkovića.

Više od 40.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić” na prvu polu-priliku za reprezentaciju Srbije čekalo se do 31 minuta kada je, nakon prekršaja Ljajić bio neprecizan iz slobodnog udarca.

Gruzini su smirenom igrom i visokim presingom potpuno umrtvili igru reprezentativaca Srbije, a sredinom prvog poluvremena čuli su se prvi zvižduci upućeni domaćoj reprezentaciji.

U 39 minuti veliku priliku za reprezentaciju Srbije nije realizovao Tadić, a gol Gruzije je spasio golman Makaridze fantastičnom intervencijom.

Gudelj je šutem sa distance otvorio drugo poluvrijeme, a reprezentativci Srbije su, sa presingom i napadima, dosta agresivnije krenuli na gol Gruzije.

Još jednu sjajnu priliku za reprezentaciju Srbije osujetio je golman Gruzije kada je odbranio Mitrovićev šut glavom sa ruba peterca.

Reprezentativci Srbije su potpuno ovladali terenom u prvih 15 minuta drugog poluvremena, ali golova nije bilo. Blago olakšanje za navijače u tim trenucima bio je trenutni rezultat utakmice Vels – Irska (0:1), rezultat koji orlove vodio na Svjetsko prvenstvo.

U 65 minutu Ivanović je, nakon kornera, glavom šutirao pokraj stative, a samo nekoliko trenutaka kasnije udarac Matića je blokirao igrač na gol liniji.

U 71 minuti Srbija je izvela deseti korner, a Branislav Ivanović je ponovo bio neprecizan.

Gol vrijedan plasmana na svjetsko prvenstvo postigao je Prijović na asistenciju Mitrovića. Konačno je kapitulirala odbrana Gruzije, a brzu akciju je u gol pretvorio Prijović prvim golom u dresu Srbije.

Nakon gola splasnuli su napadi reprezentacije Srbije, a na tribinama je krenula euforija koja će se večeras nastaviti po gradovima u Srbiji i Srpskoj.