Nevesinjski rukometaši poraženi na startu Premijer lige BiH

NEVESINjE – Rukometni klub „Hercegovina“ iz Nevesinja poražen je danas u prvom kolu Premijer lige BiH od „Krivaje“ iz Zavidovića rezultatom 31:33. Utakmica je odigrana pred više od 500 gledalaca u Sportskoj dvorani „Nevesinjka“, a rukometaši iz Zavidovića bili su mirniji u ključnim momentima i kući odnijeli važne bodove iz Nevesinja.

(FOTO:Moja Hercegovina)

Utakmica je počela minutom ćutanja i odavanjem pošte bivšem treneru R.K. Hercegovina i velikom sportskom radniku Milanu Tasovcu, a uvodne minute koje su uslijedile diktirale su tempo, gotovo cijele, utakmice. Na samom početku meča gosti su, mini serijom, stigli do četiri gola prednosti, a svaki promašaj domaćih rukometaša kažnjen je gotovo prefektnom realizacijom rukometaša Krivaje.

Nije pomogao ni tajm-aut koji je tražio Dragomir Šaponja trener domaće ekipe, kao ni igrač više. U šesnaestoj minuti prvog poluvremena gosti su poveli sa pet golova razlike i tu, kao začaranu, razliku održavali veći dio utakmice. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 13:18 u korist gostiju.

U nastavku se mlada nevesinjska ekipa oslobodila  pritiska i nošena publikom, koju ni kiša nije spriječila da ispuni dvoranu, mnogo bolje otvorila drugo poluvrijeme te mini serijom smanjila vodstvo gostiju na dostižnih 15:18. U nastavku meča gosti su uglavnom održavali prednost od tri do pet golova razlike, sve do 42 minute kada domaći tim koristi isključenja gostiju i prilazi na 23:25.

U 55 minuti meča, pri rezultatu 26:31, gledaoci su počeli da napuštaju dvoranu, a pravo uzbuđenje viđeno je u narednim minutama kada su Nevesinjci napravili veliku seriju i u zadnji minut ušli sa jednim golom zaostatka. Ipak, ponestalo je snage, ali i vremena nevesinjskoj ekipi, a gosti su u posljednjim sekundama utakmice postavili konačan rezultat 31:33 i odnijeli bodove iz Nevesinja.

U nevesinjskoj ekipi istakli su se Draganić i Kordić sa po osam golova, dok je kod gostiju Grujić postigao sedam golova.